מילוי קמטים

מילוי קמטים

טיפולים להפחתה וטישטוש קמטים ולהקניית מראה צעיר יותר.

על מנת להבין כיצד עובד הטיפול, יש להבין כי קמטים בפנים נחלקים לשני סוגים, פעילים ויציבים. קמטים פעילים – כמו “קמטי הזעף” שבין הגבות, “קמטי המניפה” שמסביב לעיניים וקמטי ההבעה הרוחביים שעל המצח. הם נגרמים במשך הזמן כתוצאה מכיווצים חוזרים ונשנים של השרירים שמתחת לעור, המתרחשים עקב שינוי הבעות הפנים שלנו. קמטים יציבים – כמו קמטים בצידי האף (“קמטי הצחוק”), השפתיים והסנטר. הם נוצרים עקב נפילת העור הפנים. בדרך כלל, קמטים פעילים נפוצים יותר בחלקי הפנים שמעל האף ואילו מתחתיו – יותר קמטים יציבים.

קמטים יציבים – דרכי טיפול 

עם הזמן באזורים שונים בעור נוצרים קמטי גיל והבעה. כיום ניתן להגיע לתוצאות מצוינות בהפחתת קמטים באמצעות שימוש במגוון חומרי מילוי יעילים ובטוחים בהתאמה אישית.
בניגוד לפרוצדורות ניתוחיות שנועדו למתוח את העור, הזרקה של חומרי מילוי מאפשרת להוסיף לו נפח, ובכך להעניק לו מראה צעיר יותר. על פי נתוני האגודה האמריקאית לרפואה פלסטית, הזרקה של חומרים לטיפול בקמטים היא הטיפול האסתטי הנפוץ ביותר בארה”ב.
חומרי המילוי הטבעיים הנפוצים ביותר הם אלה המבוססים על קולגן וחומצה היאלורונית. החומרים אלה הם זמניים אך בטוחים יותר, להבדיל מחומרים קבועים כמו סיליקון. קולגן הוא חלבון טבעי המצוי בגוף האדם ומשמש בתפקיד חשוב בבניית מרקם העור, השרירים, הגידים והעצמות. סיבי הקולגן בעור שזורים זה בזה ומספקים לו את המבנה והגמישות הנחוצים.
חומצה היאלורונית גם כן מצויה באופן טבעי בגופנו ותפקידה להוסיף נפח לעור במקומות שבהם המאגרים הטבעיים של החומצה התרוקנו. ככל שאנו מתבגרות ונחשפות יותר לשמש, מחסן הקולגן והחומצה ההיאלורונית שלנו מתפרק ותנועה מתמדת של שרירי הפנים שלנו גורמת להופעתם של הקמטים.

קולגן וחומצה היאלורונית נמצאים בשימוש רחב בארץ ובעולם ואושרו לשימוש ע”י ה- FDA. ניתן להשתמש בהם גם כדי ליצור נפח נוסף בלחיים, בסנטר ובשפתיים.
יש מספר סוגים של חומצה היאלורונית כמו רסטילן, ג’ובדרם ומטרידקס\מטרידור ושני סוגים של קולגן הנמצאים בשימוש בארץ. אופן ההזרקה דומה וכן תופעות הלוואי האפשריות (שטפי דם קטנים ונפיחויות במקום ההזרקה).
המילוי נעשה באלחוש מקומי באזורי ההזרקה. התוצאות נראות באופן מידי לאחר הטיפול, והשפעת החומר נמשכת כ24-8 חודשים, תלוי בסוג החומר.
הטיפול מתאים לכל מי שיש לה קמטים בהתהוות, החל משנות השלושים והלאה.

 

קמטים פעילים – דרכי טיפול 

הטיפול בקמטים פעילים מתבצע על-ידי הזרקת בוטולינום מסוג A בכמויות זעירות. קיימים מספר חומרים, כגון בוטוקס שהוא הנפוץ והמוכר ביותר, והדייספורט.

בוטוקס (BOTOX)- הוא חומר טבעי, המשמש להעלמת קמטים באזורים שונים של הפנים ללא צורך בניתוח או הרדמה. ההזרקה גורמת להחלשה של סיבי השריר היוצרים את הקמט על ידי חסימה של הולכה עצבית לשריר, מה שמונע את יכולת התנועה שלו. פעולה זו מרככת בהדרגה (במהלך 7-5 הימים אחרי ההזרקה) את הקמטים בעור שמעל השריר ולעיתים אף מעלימה אותם. השפעת הטיפול נמשכת כ-5-3 חודשים. מחקרים הוכיחו שבין הזרקה להזרקה האפקט והפעילות של החומר מתארכים.
החומר בוטוקס נמצא בשימוש נרחב בישראל ובעולם בתחומים שונים של הרפואה מעל 15 שנה. המוצר מאושר לשימוש ע”‘ ה FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי.
השימוש בבוטוקס מביא לשיפור ניכר במראה קמטי ההבעה בפנים, מסייע ליצירת הבעת פנים רכה וטבעית, שמתאימה לרגשות האמיתיים שאנו מנסים להעביר לסובבים אותנו. הטיפול כמעט ואינו כואב ואין צורך בהרדמה, אם כי ניתן לשלב אלחוש במשחת אמלה.

מעניין לגלות כי חלק מהמטופלים, שסבלו גם מכאבי ראש ומיגרנות טרם הטיפול, דיווחו על הפחתה משמעותית בתדירות המיגרנות ובחומרתן לאחר הזרקת בוטוקס. השפעת ההזרקות על המיגרנה נמשכת כ-12-6 חודשים. כיום, בוטוקס מהווה דרך מקובלת לטיפול במיגרנות ובכאבי ראש שמקורם במתח.

לסיכום, הזרקות בוטוקס הן פתרון קל, מהיר, בעל תוצאות מרשימות ביותר, נטול סיכונים בריאותיים כלליים ובהחלט מומלץ לסוג מסוים של קמטים. צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכן להבין האם זהו הטיפול הנכון בשבילכן.

outline-11

(התימחור מתבצע לפי אזורי הזרקה: אזור המצח, אזור בין הגבות ואזור צידי העיניים)

לתיאום פגישה טלפונית השאירו הודעה בטופס!

לתיאום פגישה טלפונית השאירו הודעה בטופס!