טיפול בחוטי קולגן

טיפול בחוטי קולגן

הזדקנות העור הוא תהליך מורכב המושפע מגורמים חיצוניים ופנימיים, הכרוך בנזקים בשכבות השונות של העור, האפידרמיס והדרמיס, ירידה ברמת האלסטין והקולגן, ירידה בתכולת השומן ובמספר התאים שבעור והידלדלות המרכיבים הבין תאיים שתומכים בעור. כל אלו גורמים לשינויים בטקסטורה, במראהו החיצוני ובמוצקותו של העור, ירידה בנפחו ובגמישותו של העור והיווצרות קמטים. הטיפול בחוטי קולגן מהווה פריצת דרך מדעית המגייסת מנגנונים טבעיים הקיימים בגוף.

טיפול בחוטי קולגן מעודד במקום ההזרקה התחדשות וצמיחה של השכבות התת עוריות תוך יצירת קולגן חדש. לטיפול זה מספר יתרונות בולטים:
* בטיחות שימוש גבוהה
* ללא סיכון לרעילות או דחייה
* ללא חומרים שמקורם בבעלי חיים
* תופעות אלרגיות הינן נדירות ביותר

הטיפול בחוטי קולגן מפחית את הסימנים המוקדמים להזדקנות עור הפנים, הצוואר ואזורים נוספים בגוף. החוטים מסייעים בהשגת מראה צעיר ורענן יותר. הטיפול אינו מהווה תחליף לניתוח מתיחת פנים, אך מאפשר להגיע לשיפור ניכר במראה העור ורעננותו ללא ניתוח. השילוב של החוטים עם טיפולים נוספים (כגון הזרקת חומצה היאלורונית, בוטוליניום טוקסין, טיפולי פילינג ולייזר) מסייע לשפר משמעותית את מרקם העור.
הטיפול מתבצע במרפאה ונמשך בין 15 ל-20 דקות.  הטיפול לא מלווה בתחושת כאב ואין צורך בהרדמה. התוצאה מתקבלת לאחר הטיפול ונראית טבעית לחלוטין. לאחר הטיפול יכולים להופיע באזור המטופל תחושה של אי נוחות או שטפי דם מקומיים אשר יחלפו בהדרגה. לרוב תופעות לוואי מזעריות, כך שניתן לחזור לשגרה מיד לאחר הטיפול.

החוטים נמסים ונעלמים לאחר מספר חודשים אך האפקט הטיפולי נמשך אף מעבר לכך. אפשר לחזור על הטיפול ולהוסיף חוטים כאשר רוצים בכך. תוצאת הטיפול נשמרת לתקופה של עד שנה.

טיפול מעודד ייצור טבעי של קולגן

Collagen Induction Therapy (או בקיצור: CIT) הינו פרוצדורה רפואית מודרנית להחייאת תאי עור באמצעות החדרה מבוקרת של מחטים מיקרוסקופיות לעומק שכבת העור הפנימית ע”י העברת גלגלת מחטים רפואית חד- פעמית על העור הנקראת Dermaroller.
הדרמהרולר מעורר את העור לייצור עצמי של קולגן ואלסטין.
גלילת הרולר על פני העור גורמת לפעולה כפולה: היא מייצרת תעלות הובלה זעירות לרבדים העמוקים של העור ומעוררת את העור להתחדשות. במשך שנים מחקרים מדעיים הוכיחו את יעילותו במילוי קימטוטים, טישטוש צלקות וסימני מתיחה, ביצירת מראה כללי של עור מלא וזוהר! 
בשל כך הוא נותן פתרון לאנשים שמעוניינים לטפל בסימני גיל ראשונים שמופיעים בפניהם, אך הם לא זקוקים עדיין לניתוח פלסטי או לטיפול דרסטי אחר.

עד היום הטיפולים הנפוצים להצערת עור התבססו על שיטות שונות להסרת שכבת העור החיצונית באמצעים שונים כגון פילינג לסוגיו או שיוף באמצעות לייזר.
חסרונותיהן של שיטות אלה נעוצות בעובדה שכתוצאה מהסרת שכבת העור החיצונית, הרקמה שנחשפה לאחר הטיפול תגיב לנזק שנגרם ע”י הפעלת המנגנון הטבעי של הגוף לריפוי פצעים, הגורם להיווצרות רקמת צלקת.

עיקרון הפעולה בטיפול CIT עובד אחרת! 

הטיפול מבוסס על עובדה מדעית אשר לפיה התקשורת בין תאי עור מתבצעת באמצעות אותות חשמליים, וכאשר מטפלים באמצעות Dermaroller, תאי העור יגיבו לחדירת המחטים על ידי שינוי המתח החשמלי שלהם. המטען החשמלי שנוצר בתהליך זה, מעודד מצידו את התאים לשחרר כימיקלים ,חלבונים, גורמי צמיחה ותאי פיברובלאסט חדשים הנעים לעבר נקודות הפציעה והופכים לשכבה עבה של סיבי קולגן.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

חשוב לדעת:
ניתן לבצע טיפול CIT על כל אזורי העור שבגוף. שלא בדומה לשיטות הישנות להסרת שכבת העור החיצונית, על טיפולי CIT ניתן לחזור מספר פעמים. בהתאם למצב העור שלך, ועל מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורך, המלצתנו היא להתחיל במחזור של 3-4 טיפולים. מכיוון שהקולגן החדש שנוצר צריך זמן להתפתח ולהתבגר, מומלץ להמתין 6 שבועות בין טיפול CIT אחד למשנהו. טיפול CIT עם Dermaroller הוא התהליך הפשוט ביותר שקיים להחייאה ולחידוש של העור. זה טיפול יעיל, שאינו פולשני ותוצאותיו נשמרות לאורך זמן.
המכשיר מגיע בדרגות חדירה שונות: בדרגה גבוהה לטיפול במרפאה ובדרגה נמוכה לשימוש ביתי בשגרת הטיפוח היומיומית.

הטיפול אינו כרוך בכאב ועד כה לא דווחו כל תופעות לוואי. משך ההחלמה הוא לרוב אחר-צהריים אחד.
יש להקפיד על הגנה מקרני השמש ע”י שימוש בקרם הגנה SPF 30.

ניתן לחזור לשגרה יומיומית רגילה לחלוטין כבר ביום למחרת, ומומלץ להשתמש באיפור קל.

 

דרמהרולר לשימוש ביתי– משפר את יעילות החומרים הפעילים בקרם הפנים.

החומרים היעילים והפעילים בקרם הפנים לא חודרים לעומק במריחה פשוטה ואינם מביאים עימם את יעילותם. רק כמות זעומה בלבד של חומרים פעילים (בסביבות 0.3% ) בקרם הטיפוח יכולה לחדור ולחלחל מבעד לעור הפנים והגוף. כך, רוב הקרם (99.7%) מבוזבז על המגבת, הכרית או על הצמר גפן.

על מנת לנצל ביעילות רבה יותר את התכשירים הקוסמטיים ולשפר את תגובת העור לחומרים הפעילים בהם, יש צורך להתגבר על המכשול של שכבת העור החיצונית החוסמת את החדירה של החומרים לעומק הרקמות. גלילת הDermaroller על פני העור מאיצה יצור קולגן, משפרת את מראה העור ומקנה לעור מראה גמיש, מתוח וזוהר. הDermaroller עוצב ותוכנן מעל לכל ספק. פעילותו מגבירה את יעילות ספיגתם של החומרים הפעילים בקרמים פי 40 לפחות.

יתרונות ה Dermaroller:

 תהליך טבעי לחלוטין ונטול כל סיכון.
 מגביר באופן משמעותי את יעילותם של תכשירי הקוסמטיקה והטיפולים הקוסמטיים.
 שילוב הטיפול בDermaroller עם מריחה של ויטמינים על העור מפחית צלקות, מטשטש קמטים ומשפר את גוון העור.
 ניתן לשימוש ביתי
 נטול כאבים או תופעות לוואי
 ניתן לטפל גם בעור דק
 לא קיימת אחרי הטיפול רגישות לשמש
 ניתן להשתמש על עור הפנים, הצוואר והגוף
 ניתן לטפל באנשים שעברו פילינג עם לייזר
 משפר ייצור קולגן ואלסטין
 מסייע בכיווץ נקבוביות בעור

אופן השימוש בDermaroller:
השימוש בDermaroller לשיפור יעילות הקרמים פשוט ביותר ונטול כאב. הדרך הנכונה היא למרוח שכבת קרם דקה על פני העור ולגלגל הלוך ושוב כ-10-15 פעמים עד להחדרת החומרים פנימה. לחץ מתון בלבד נדרש וניתן להתאים את הלחץ וכמות הגלילות לסוג העור ולרגישות.
כיצד זה עובד?
השכבות העליונות ביותר של העור הן מבנה דמוי לבנים מאוזנות. הDermaroller רק מסיט או מזיז אותן קלות ומותיר רווחים זעירים המאפשרים לקרמים לחדור לעומק. בזמן שבמריחת קרם רק השכבה העליונה ביותר מטופלת, בטיפול הזה הקרם חודר עמוק ויעילותו גדלה פי עשרות מונים. פעולת הגלילה של הDermaroller מחדירה לחות וחומרי הזנה מבחוץ כלפי פנים ובמקביל מעודדת הפקת קולגן ואלסטין בשכבות העור העמוקות.
באיזו תדירות ניתן להשתמש בDermaroller והאם קיימים סיכונים?
ניתן להשתמש בDermaroller בקביעות על בסיס יומי. יש להיות רגישים ולהקפיד לא לפגוע ברקמת העור החיצונית ולא לגרום לכתמים או לחבורות פנימיות. יתכן ובמהלך הטיפול, תורגש תחושת עקצוץ וחום, העור יראה אדום מהרגיל.

קרמים טיפוליים – תוצאות איכותיות מובטחות

קרם לילה אנטי פיגמנטציה – מכיל ריכוזים גבוהים של הידרוקינון, RETIN A+VITAMIN C. הידרוקינון משמש להסרת פיגמנטציה, קילוף עדין של העור, עיבוי הדרמיס ועידון האפידרמיס. מתאים לעור שאיננו פצוע. יוצר אודם וגירוי עדינים. מחייב תקופת הסתגלות של שבועיים לפחות. יוצר מראה עור חי וזוהר. משפר מראה של קמטוטים עדינים.

קרם יום אנטי אייג’ינג – מכיל חומצה גליקולית פעילה. משמש להסרת פיגמנטציה, מיצוק העור, שיפור קמטוטים, עיבוי הדרמיס ועידון האפידרמיס. מתאים לעור שאיננו פצוע. משפר את מראה העור באופן דרמטי ומעניק לו חיוניות מחודשת ומיצוק. התוצאה- עור חיוני, זוהר ובעל מראה צעיר ללא תופעות לוואי, קילוף או אודם מטרידים. מומלץ לשלב עם קרם לילה אנטי פיגמנטציה. טיפול זה אינו דורש תקופת הסתגלות.

קרם טיפולי לפצעי בגרות/אקנה – מכיל חומרים פעילים המטפלים בדלקות, מייבשים פצעים, מחדשים את העור ע”י קילוף עדין ומייצרים קולגן טבעי.

תכשירים רפואים וקרמים נרקחים ע”י דר’ איה בן דוד אחרי איבחון והתאמה אישית. 

כאשר את מחייכת, האם את מוטרדת בגלל קמטי הצחוק וההבעה?

את לא לבד! מרבית הנשים בגילך סובלות מתופעה זו של איבוד מוצקות העור והופעת קמטי הבעה, קוים עדינים וקמטים. עם השנים, נפגע תהליך תחזוקת הקולגן ובעקבותיו מואץ תהליך הזדקנות העור והופעת קמטים.

סדרת מטריקוטן מטפלת בקמטוטי העור, בצלקות, סימני מתיחה וקמטים. המרכיבים של סדרת מטריקוטן מיועדים לזרז ייצור קולגן; תהליך ייצור ובניה מחודשת של קולגן דרושה לצורך שמירה על מראה עור צעיר.

פריצת דרך מדעית- מטריקוטן סימני מתיחה 

תכשיר זה פותח במטרה למנוע ולהעלים סימני מתיחה, אולם עוד בשלב הניסויים הקליניים התגלתה תכונה נוספת של כל מוצרי הסידרה ובעיקר של מטריקוטן סימני מתיחה. התגלית הינה פריצת דרך מדעית ומוכחת לטיפול בקמטים והזדקנות עור ובטיפול אנטי אג’ינג . בקונגרס הבינלאומי ה-20 לדרמטולוגיה שנערך בשנת 2002, פורסמו לראשונה תוצאות מחקר מעמיק לגבי קרם המכיל את אחד המרכיבים של סדרת מטריקוטן Palmitoyl Oligopeptide, וזאת בהשוואה לקרם המכיל רטין A – Retin A . מתוצאות המחקר עלה באופן חד משמעי כי בהרכב סדרת מטריקוטן ישנו מרכיב בעל יעילות דומה לזו של רטין A וזאת ללא תופעות הלוואי הבלתי נעימות של פריחה ואדמומיות בפנים המתלוות לשימוש ברטין A (בעיקר לבעלי עור עדין).

כבר לאחר חודש של שימוש ניתן לראות שיפור משמעותי במראה הפנים והקמטים, במיצוק העור ובגמישותו. נוצר שיפור בעומק הקמטים, באורכם ובשטח שהם תופסים. כל משתמשי סדרת מטריקוטן דיווחו על מראה פנים יותר צעיר!

במחקרים שנעשו על משתמשות בקרמים עלו הנתונים הבאים:

44.9% שיפור בשטח אותו תופסים הקמטים

15% שיפור בעומק סימני המתיחה

18% שיפור במורכבות הקמטים

 שאלות נפוצות

כמה טיפולים  בדרמהרולר (בקליניקה) בממוצע נדרשים לצורך הצערת העור, צלקות אקנה וסימני מתיחה?

הצערת העור: 4-6 טיפולים, 4 שבועות בין טיפול לטיפול

צלקות אקנה: 6 טיפולים, שבועיים בין טיפול לטיפול

סימני מתיחה: 10 טיפולים בקירוב, 3 שבועות בין טיפול לטיפול
שילוב  עם טיפולים בדרמהרולר ביתי מסייעת לתוצאה מיטבית

תוך כמה זמן אראה תוצאות?

לרוב ניתן לראות תוצאות כבר אחרי הטיפול הראשון. תוצאות משמעותיות וארוכות טווח יותר ייראו לאחר 4-6 טיפולים (עם 4-2 שבועות בין טיפול לטיפול). מראה העור ימשיך להשתפר במהלך 6-12 החודשים שלאחר הטיפולים, תוך שילוב טיפולים משלימים.

האם צריך לנוח בבית לאחר הטיפול?

לרוב אין כל צורך במנוחה ומרבית האנשים יכולים לשוב לפעילות שגרתית מיד לאחר הטיפול. תיתכן אדמומיות למשך 48-12 שעות לאחר הטיפול, אותה ניתן להסתיר באמצעות מייקאפ מתאים.

כמה זמן אחרי טיפול הזרקות מילוי ניתן לעבור טיפול בדרמהרולר?

מומלץ להמתין 4 ימים לפחות בין טיפול בהזרקות מילוי לטיפול בדרמהרולר כדי לתת לעור זמן להחלים. ניתן לבצע את הטיפול בדרמהרולר 2-1 ימים לפני טיפול בהזרקות מילוי.

לתיאום פגישה טלפונית השאירו הודעה בטופס!

לתיאום פגישה טלפונית השאירו הודעה בטופס!